Autor Subiect: Stergere cont  (Citit de 126 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Niky Radu

• Full Member
  • Mesaje postate: 84
Stergere cont
« : Mai 20, 2017, 09:28:00 p.m. »
Din motive personale am rugamintea sa mi se stearga contul. Va urez succese la toti. Cu stima.

Online Adrian H

• Administrator
  • Mesaje postate: 899
  • Anywhere I roam, where I lay my head is home
    • Forum CampinginRomania
Re: Stergere cont
« Răspuns #1 : Mai 23, 2017, 11:54:01 a.m. »
Salut @Niky Radu ,

Conturile create nu se pot sterge. Iti putem da un ban permanent, daca vrei, dar ca admini nu a fost cazul sa intervenim in disputa dintre tine si Florin in acest fel. Referitor la mesajul raportat de tine in privat, imi permit sa iti raspund public: Postarea mea a fost referitoare la afirmatia lui @sorin.sibiceanu Am si scris acolo ca nu cunosc discutia dintre voi doi. Daca te simti in vreun fel lezat direct de ce am scris, ce sa zic... stii tu mai bine de ce vrei sa renunti. Altfel nu l-am vazut nici pe Florin, nici pe Sibiceanu sa ceara stergerea conturilor. Oamenii isi spun parerea, unii mai onest, altii mai putin, unii mai direct, altii mai putin.

Si tot referitor la raportarea ta si afirmatiile din ea iti raspund cu un articol de lege, fara sa fiu avocat:

CAPITOLUL III
Infracţiuni contra patrimoniului prin nesocotirea încrederii
Art. 244
Înşelăciunea
(1) Inducerea în eroare a unei persoane prin prezentarea ca adevărată a unei fapte mincinoase sau ca mincinoasă a unei fapte adevărate, în scopul de a obţine pentru sine sau pentru altul un folos patrimonial injust şi dacă s-a pricinuit o pagubă, se pedepseşte cu închisoarea de la 6 luni la 3 ani.
(2) Înşelăciunea săvârşită prin folosirea de nume sau calităţi mincinoase ori de alte mijloace frauduloase se pedepseşte cu închisoarea de la unu la 5 ani. Dacă mijlocul fraudulos constituie prin el însuşi o infracţiune, se aplică regulile privind concursul de infracţiuni.
(3) Împăcarea înlătură răspunderea penală.

Detalii: http://legeaz.net/noul-cod-penal/art-244
Autorulota Burstner Aviano i684 pe Ducato 2.8